KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17112040
nr 1711 2040
Agda Holst
(1886-1976), Sverige
Oljemålning, "Bukett". Signerad. Olja på pannå, 59x47 cm, yttermått inklusive ram: 79x67
Agda Holst, svensk målare född i Kristianstad 1886, död 1976.
måndag 30 juni 2025
kl 20:16:25